4°C pochmurno z przejaśnieniami

Zespół Szkolno-Przedszkolny na Gocławiu z kolejnym opóźnieniem?

Kiedy w maju zapowiadaliśmy na portalu ipragapoludnie.pl, że w tym roku w końcu ruszy budowa  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, wydawało się, że po licznych perturbacjach, które opisywaliśmy rok wcześniej, inwestycja zostanie wreszcie zrealizowana.

Przypomnijmy, że planowany jest budynek zespołu szkolno-przedszkolnego, place zabaw, dwa boiska oraz bieżnia. Na tę inwestycje czekają rodziny z Gocławia, których bardzo dynamicznie przybywa.

Ogłoszono przetarg na budowę tego obiektu. I jest kolejne zaskoczenie, które na pewno opóźni budowę. Okazuje się bowiem, że Urząd Dzielnicy zabezpieczył na inwestycję 32 mln zł (na samą budowę niespełna 29 mln). Tymczasem firmy, które zgłosiły się do przetargu podają kwoty dużo wyższe: niemal 64 mln i ponad 68. Co dalej? Będzie kolejny przetarg. Dzielnica liczy na to, że znajda się firmy, które wybudują Zespół Szkolno-Przedszkolny dużo taniej.

Paweł Dąbrowski 

Zespół Szkolno-Przedszkolny na Gocławiu z kolejnym opóźnieniem? komentarze opinie

  • gość 2018-08-28 13:43:52

    OBY NIE: miejsce na szkolę / przedszkole było po drugiej stronie Fieldorfa - tam gdzie jest Tesco (TAK). Mam nadzieję że Prezydent Jaki naprostuje te sytuację, tym bardziej, że Tesco wychodzi z Polski

  • Gość - niezalogowany 2018-09-09 19:10:53

    Wychodzenie Tesco z Polski na razie nie występuje. A wyznaczone miejsce na szkołę jest bardzo dobre. Może Prezydent Jaki ruszy sprawę z miejsca...

  • gość 2018-11-06 09:45:50

    Jaki prezydent coś ci się pomyliło Trzaskowski jest prezydentem Warszawy :-)

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl